FAQ

Cała procedura rezerwacyjna opisana została na naszej stronie pod linkiem - rezerwacja

Nie. Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło wzór karty kolonijnej i nie ma rubryki, w której lekarz opisuje stan zdrowia dziecka. Państwo znacie swoje dziecko najlepiej i jego stan zdrowia. Rzetelne wypełnienie karty kolonijnej jest niezbędne w przypadku choroby lub innego zdarzenia oraz pomocne do właściwej interwencji i szybszej pomocy.

KARTA EKUZ – jest dokumentem potwierdzającym, że osoba może korzystać w ramach NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych. Dotyczy to turystów (także uczestników kolonii i obozów) wybierających się poza granicę Polski na terenie Unii Europejskiej lub Państw Członkowskich EFTA. Wyrobienie takiej karty jest BEZPŁATNE i ułatwia hospitalizację za granicą. W praktyce w przypadku choroby sprawy związane z biurokracją załatwione są sprawniej, a osoba potrzebująca pomocy szybciej może ją otrzymać.

Więcej szczegółowych informacji pod linkiem: http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

UWAGA! Karta ma określony termin ważności.

Fakturę za zakupioną imrezę turystyczną wystawiamy automatycznie do 14 dni od jej zakończenia. Można otrzymać ją wcześniej zachowując następujące warunki:

1. Fakturę może otrzymać osoba, która podpisała indywidualną umowę z naszym biurem i dokonała pełnej wpłaty należności. 

2. Zwróciła się o wcześniejsze wystawienie faktury drogą mailową na adres:

agent@juventur.travel.pl
lub
juventur@juventur.travel.pl

W celu usprawnienia procedury wystawiania faktur prosimy o podanie dokładnych danych nabywcy oraz treści opisu. Czas oczekiwania na fakturę w okresie czerwiec-sierpień może być wydłużony.

Dofinansowanie z zakładu pracy uzależnione jest od regulaminu w Państwa firmach. Daltego zachęcamy do kontaktu z odpowiednim działem w firmie aby uzyskać rzetelne informacje. BTM Juventur współpracuje z wieloma instytucjami i w razie wątpliwości również prosimy o kontakt telefoniczny. Istniej możliwość bezpośredniej, całej lub częściowej, wpłaty z Państwa firmy na nasze konto po wcześniejszym uzgodnieniu.

TAK. Dlatego w przypadku kolonii i obozów wysyłamy informacje wyjazdowe (na parę dni przed), w których podajemy ostateczne informacje. Natomiast w przypadku wczasów i wycieczek jesteśmy z Państwem w kontakcie telefonicznym.

Bardzo trudno nam określić ile należy dać kieszonkowego dziecku. To Państwo znacie potrzeby i wydatki swojej pociechy. Warto przed wyjazdem przeanalizować program i świadczenia w czasie przejazdu. Proszę wziąć pod uwagę obowiązkowe koszty np. opłaty klimatyczne, kaucje zwrotne, posiłki tranzytowe oraz potrzeby własne. Dla ułatwienia wysyłając informacje wyjazdowe podajemy przybliżone ceny produktów w danym kraju. Zwyczajowo na kolonie w Polsce 150-200 zł,  natomiast za granicę 100-150 EUR plus ewentualne opłaty obowiązkowe i wybrane wycieczki fakultatywne.

W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą.

Dziecko wyjeżdżające na obóz zagraniczny musi legitymować się dowodem tożsamości: dowodem osobistym lub paszportem - w krajach będących członkiem Unii Europejskiej i w niektórych krajach spoza Unii, z którymi Polska zawarła stosowne porozumienia np.Bośnia i Hercegowina czy Turcja wystarczy dowód osobisty, w  pozostałych paszport. Koniecznie należy zwrócić uwagę czy dokument jest ważny. Prawidłowo paszport lub dowód powinien mieć min. 3 miesiące ważności od daty powrotu. Zawsze organizator wyjazdu potwierdzi rodzaj wymaganego dokumentu tożsamości.

Dziecku należy dać złotówki (mogą być przydatne w czasie postoju w Polsce) oraz EURO. Można również wyposażyć je w walutę danego kraju do którego jedzie. Nie jest to jednak konieczne ze względu na to iż wychowawcy pomagają uczestnikom w wymianie waluty w kraju docelowym.

Uwaga!!! Wszelkie obowiązkowe opłaty, kaucje, taksy klimatyczne zawarte w naszych ofertach, płacone na miejscu, występują w EUR i taką walutę muszą posiadać dzieci na ich uiszczenie. 

Tak. 18-latek może pojechać na obóz pod warunkiem, że jest uczniem i dostosuje się do regulaminu oraz będzie przestrzegać zasad panujących w czasie trwania wyjazdu np. zakaz spożywania napojów alkoholowych, zakaz samowolnego oddalania się. Wyjazd osoby pełnoletniej na obóz może wiązać się z dodatkową opłatą, co za każdym razem zaznaczamy w ofercie.

Wycieczki fakultatywne są to dodatkowe wycieczki (pozaprogramowe) organizowane w miejscu docelowym dla osób chętnych za dopłatą. Wycieczki fakultatywne są organizowane przez rezydenta na miejscu. Często ich cena określana jest przy wymaganym minimum uczestników.

TAK. Nasze biuro organizuje kolonie i obozy dla zakładów pracy. Często pytacie Państwo czy istnieje możliwość by dziecko spoza zakładu mogło jechać z kolegą/koleżanką. Oczywiście jest to możliwe pod warunkiem, iż firma która zamówiła imprezę turystyczną nie wykorzysta wszystkich miejsc lub udostępni miejsce dla Państwa dziecka. W każdym takim przypadku prosimy o kontakt z telefoniczny, zawsze staramy się pomóc rozwiązać sytuację.

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Najlepiej zadzwonić do nas:) Zapytamy o Państwa oczekiwania i podpowiemy jakie miejsce będzie właściwe.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach zapisz się Newslettera:
Zapisz się