FAQ

Cała procedura rezerwacyjna opisana została na naszej stronie pod linkiem - rezerwacja

Nie. Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło wzór karty kolonijnej i nie ma rubryki ,w której lekarz opisuje stan zdrowia dziecka.  Państwo znacie swoje dziecko najlepiej i jego stan zdrowia. Rzetelne wypełnienie karty kolonijnej jest niezbędne w przypadku choroby lub innej sytuacji i pomocne do właściwej interwencji i szybszej pomocy.

KARTA EKUZ – jest dokumentem potwierdzającym, że osoba może korzystać w ramach NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych. Dotyczy to turystów(także uczestników kolonii i obozów)  wybierających się  poza granicę Polski na terenie Unii Europejskiej lub Państw Członkowskich EFTA. Wyrobienie takiej karty jest BEZPŁATNE i ułatwia hospitalizację za granicą. W praktyce w przypadku choroby sprawy związane z biurokracją załatwione są sprawniej, a osoba potrzebująca pomocy szybciej może ją otrzymać.

Więcej szczegółowych informacji  pod linkiem: http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

Karta ma określony termin ważności.

Fakturę za zakupioną imrezę turystyczną wystawiamy automatycznie do 14 dni od jej zakończenia.Można otrzymać ją wcześniej zachowując warunki :

1.Fakturę może otrzymać osoba,  która podpisała indywidualną umowę z naszym biurem i dokonała pełnej wpłaty należności. 

2.Zwróciła się o wcześniejsze wystawienie faktury drogą mailową na skrzynki :

agent@juventur.travel.pl
lub
juventur@juventur.travel.pl

W celu usprawnienia procedury wystawiania faktur prosimy o podanie dokładnych danych nabywcy oraz treści opisu. Czas oczekiwania na fakturę w okresie czerwiec-sierpień może być wydłużony.

Dofinansowanie z zakładu pracy uzależnione jest od regulaminu jaki Państwo macie w swojej firmie. Współpracujemy z wieloma instytucjami i w razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny. Istniej możliwość bezpośredniej  całej lub częściowej wpłaty z Państwa firmy na nasze konto po wcześniejszym uzgodnieniu.

TAK. Dlatego w przypadku kolonii i obozów wysyłamy informacje wyjazdowe (na parę dni przed), w których podajemy ostateczne informacje. Natomiast w przypadku wczasów i wycieczek jesteśmy z Państwem w kontakcie telefonicznym.

Bardzo trudno nam określić ile należy dać kieszonkowego dziecku. To Państwo znacie potrzeby i wydatki swojej pociechy. Warto przed wyjazdem przeanalizować program i świadczenia w czasie przejazdu. Proszę wziąć pod uwagę obowiązkowe koszty np. opłaty klimatyczne, kaucje zwrotne, posiłki tranzytowe oraz potrzeby własne. Dla ułatwienia  wysyłając informacje wyjazdowe podajemy przybliżone ceny produktów w danym kraju.Zwyczajowo na kolonie w Polsce 150-200,-zł , za granicę 100-150 EUR plus ewentualne opłaty obowiązkowe i wybrane wycieczki fakultatywne.

W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą.

Dziecko wyjeżdżające na obóz zagraniczny musi legitymować się dowodem tożsamości : dowodem osobistym lub paszportem - w  krajach będących członkiem Unii Europejskiej i w niektórych krajach spoza Unii , z którymi Polska zawarła stosowne porozumienia np.Bośnia i Hercegowina wystarczy dowód osobisty , w  pozostałych paszport.  Koniecznie należy zwrócić uwagę czy dokument jest ważny. Prawidłowo paszport lub dowód powinien mieć min. 3 miesiące  ważności od daty powrotu.Zawsze organizator wyjazdu potwierdzi rodzaj wymaganego dokumentu tożsamości.

Dziecku należy dać złotówki (mogą być przydatne w czasie postoju w Polsce) oraz EURO. Można dać walutę danego kraju do jakiego jedzie dziecko. Nie jest to jednak konieczne, ze względu na to, iż wychowawcy pomagają uczestnikom w wymianie waluty w ktaju docelowym. Uwaga!!! Wszelkie kaucje, taksy w naszych ofertach płacone na miejscu występują w EUR i taką walutę muszą dzieci posiadać na te opłaty.

Tak. 18,19-latek może pojechać na obóz pod warunkiem, że jest uczniem i dostosuje się do regulaminu oraz będzie przestrzegać zasad panujących w czasie trwania wyjazdu np. zakaz spożywania napojów alkoholowych, zakaz samowolnego oddalania się . Wyjazd osoby pełnoletniej na obóz może wiązać się z dodatkową opłatą ,co za każdym razem zaznaczamy w ofercie.

Wycieczki fakultatywne są to dodatkowe wycieczki ( poza programem ) organizowane w miejscu docelowym , dla chętnych za dopłatą. Takie atrakcje organizuje rezydent na miejscu.Często cena wycieczki określana jest przy wymaganym minimum uczestników.

TAK. Nasze biuro organizuje kolonie i obozy dla zakładów pracy. Często pytacie Państwo czy istnieje możliwość by dziecko spoza zakładu mogło jechać z kolegą. Oczywiście jest to możliwe pod warunkiem, iż firma, która zamówiła imprezę turystyczną nie wykorzysta wszystkich miejsc lub udostępni miejsce dla Państwa dziecka. W każdym takim przypadku prosimy o kontakt z telefoniczny, zawsze staramy się pomóc rozwiązać sytuację.

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Najlepiej zadzwonić do nas :) Zapytamy o Państwa oczekiwania i podpowiemy jakie miejsce będzie właściwe.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach zapisz się Newslettera:
Zapisz się