Aktualności

KOMUNIKAT- Realizacja wyjazdów w obliczu zagrożenia koronawirusem (COVID-19)

KOMUNIKAT- Realizacja wyjazdów w obliczu zagrożenia koronawirusem (COVID-19)

2020.06.04 | Blog

KOMUNIKAT- Realizacja wyjazdów w obliczu zagrożenia koronawirusem (COVID-19)

 

Drodzy Klienci! 


Drodzy  Uczestnicy,  Szanowni Rodzice,


Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę, że z coraz większą niecierpliwością czekacie na informacje odnośnie realizacji tegorocznych wyjazdów.
Ministerstwa GIS, MZ i MEN ogłosiły szczególne wytyczne dla organizatorów krajowego wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w sezonie letnim 2020 ,które wskazują jak powinny wyglądać kolonie, jak należy się do nich przygotować oraz co najważniejsze potwierdzają, że kolonie i obozy młodzieżowe będą mogły się odbyć. Wytyczne te zawierają wiele konkretnych nowych zasad organizacyjnych i zaleceń, wnikliwie je analizujemy i zajęliśmy się już teraz wdrażaniem niezbędnych procedur, które pozwolą na przygotowanie bezpiecznych wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

Wspomniane wytyczne do pobrania tutaj.

Odnośnie realizacji obozów zagranicznych na chwilę obecną nie mamy jeszcze żadnych wiążących informacji,  na temat dopiero zapowiadanego, ale jeszcze niepotwierdzonego otwarcia granic i związanych z tym konkretnych przepisów dotyczących przekraczania granicy w obie strony, a także przepisów obowiązujących w poszczególnych państwach..
Ale na dzień dzisiejszy anulujemy wszystkie terminy obozów w Hiszpanii, Włoszech , Czarnogórze i Grecji . Realizować będziemy tylko obozy w Bułgarii.
Anulacje zostają dokonane w oparciu o Art. 15k Ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (oraz Art. 47 ust. 5 pkt. 2 Ustawy z 24.11.2017 o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych
Na ten moment, status wszystkich najbliższych wyjazdów udostępniamy na naszej stronie.
Przypominamy, że zostały przygotowane różne propozycje, które będziecie mogli wybrać, jeżeli okaże się, że Wasz wyjazd nie dojdzie do skutku:

  • Nowe propozycje kolonii i obozów w Polsce
  • Przygotowana już oferta na rok 2021 obozów młodzieżowych w cenach roku 2020
  • Zmianę wyjazdu na termin późniejszy, lub zmianę kierunku w cenie katalogowej z zachowaniem promocji z dnia zakupu
  • Propozycje wczasów dla rodzin w Polsce lub Grecji i Bułgarii
  • Voucher, który możecie otrzymać rezygnując z wyjazdu w tym roku, a który będziecie mogli wykorzystać w przyszłym, 2021 roku.
  • Zwrot wpłaconych środków w wydłużonym terminie 194 dni 

Ust. z 31.03.2020 tzw. Tarcza antykryzysowa ustala skuteczne rozwiązanie umowy po upływie 180 dni od dnia powiadomienia o rozwiązaniu umowy przez organizatora turystyki + 14 dni na dokonanie zwrotu środków)


Pozostajemy do Państwa dyspozycji.
 

Z poważaniem
 

Regina Marzec i Krystyna Skura 
     z Zespołem JUVENTUR

 

Chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach zapisz się Newslettera:
Zapisz się