Aktualności

Atrakcyjna wycieczka szkolna, zielona szkoła

Atrakcyjna wycieczka szkolna, zielona szkoła

2019.10.21 | Blog

Wycieczka szkolna czy Zielona szkoła - na to dzieci i młodzież czeka z utęsknieniem. Jak zorganizować tego typu imprezę, by uczniowie byli zadowoleni? Jakie zasady zastosować, by opiekunowie z powodzeniem mogli powiedzieć zrealizowaliśmy program? Jak sprawić, by wyjazd nie był znacznym obciążeniem dla kieszeni rodziców?

 Oto kilka patentów:

1. Za organizację wycieczki trzeba się zabrać nawet rok wcześniej, a najpóźniej jesienią (gdy wyjazd będzie realizowany na wiosnę). Powodów jest kilka:

- łatwiej zbierać wpłaty od rodziców po 50 lub 100 zł przez kilka miesięcy niż na raz wyłożyć większą kwotę ( szczególnie jeżeli jest to wyjazd kilkudniowy lub zagraniczny)

- dostęp do bazy noclegowej jest znacznie większy, dobre obiekty w dobrej cenie są rezerwowane nawet 2 lata wcześniej ( znaczenie ma położenie, wyżywienie, atrakcje na terenie obiektu dostosowane dla dzieci)

-dostęp do obleganych miejsc zwiedzania np. Centrum Nauki Kopernik - bilety rozchodzą sie w zawrotnym tempie w określonym czasie na kilkanaście tygodni przed planowanym zwiedzaniem

- dobry pilot przewodnik (szczególnie ważne przy wyjazdach zagranicznych) ma wypełniony kalendarz, dlatego rezerwacja terminu odbywa się dużo wcześniej, a od pilota wiele zależy co wyniesiemy z wycieczki - szczególnie specjalizujący się w określonych destynacjach są oblegani

 2. Znalezienie zaufanego organizatora - szczególnie ważne przy wyjazdach zagranicznych. Biuro Podróży, które ma doświadczenie i uprawnienia to jedyna gwarancja, że uczniowie wrócą zachwyceni. Dlatego warto sprawdzić:

- Referencje organizatora - dla kogo i co organizował, czy realizował wycieczki w danym kraju, czy ma doświadczenie w organizacji imprez dla dzieci i młodzieży

- Czy ma wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPUNPUT) - ogólnodostępna wyszukiwarka znajduje się pod adresem: https://www.turystyka.gov.pl, tu sprawdzimy czy dane biuro ma pozwolenie na działalność.

- Gwarancję Ubezpieczeniową i jej wartość ( im wyższa tym dany podmiot jest bardziej wiarygodny)

3. Współtworzenie programu wycieczki. Tylko taki wyjazd, na który wpływ mają uczestnicy, rodzice, nauczyciele i doświadczony organizator zakończą się sukcesem. Dlaczego warto by wszystkie te strony współtworzyły wyjazd ? :

- bierzemy pod uwagę zainteresowania uczniów, tu rola wychowawcy by przedyskutować gdzie i kiedy jedziemy. Oprócz klasycznego zwiedzania, dużym entuzjazmem cieszą się programy animacyjne, questing, aktywne wyprawy, rejsy, parki rozrywki. Wszystko to co zaciekawi uczestników wyjazdu i w nieszablonowy sposób pozwoli poznać nowe miejsca.

- bierzemy pod uwagę budżet rodziców ,jest on niezwykle ważny, warto zastosować się do zasad z punktu 1, wówczas cena będzie atrakcyjna , a wpłaty w ratach ułatwią zebranie określnej kwoty.

- bierzemy pod uwagę doświadczenie i wskazówki organizatora. Naturalną sprawą jest , że chcemy zobaczyć jak najwięcej. Trzeba mieć świadomość, iż istnieją pewne ograniczania np. czas pracy kierowców, dojazd do miejsc noclegowych, godziny dostępności określonych atrakcji. Tylko doświadczony organizator doradzi i będzie wiedział i  jak ułożyć program, na co zwrócić uwagę, które atrakcje warto zobaczyć po drodze z czego zrezygnować. 

Mamy nadzieje, że po tym artykule organizacja wycieczek szkolnych będzie dla Państwa jeszcze łatwiejsza. 

Chętnie zorganizujemy każdy wyjazd z naszym biurem.Zapraszamy :) 

Oto link z naszymi propozycjami: Turystyka Szkolna 202

Oczywiście nie wyczerpuje to naszych możliwości organizacji, dlatego w razie pytań prosimy pisać: office@juventur.travel.pl  stworzymy wymarzoną wycieczkę dla Państwa. 

Chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach zapisz się Newslettera:
Zapisz się